Miss Horácka je soutěž krásy, kterou již čtvrtým rokem pořádají Horácké noviny ve spolupráci s produkční a modelingovou agenturou Top Eventum.

Tato soutěž pro mladé a krásné dívky navazuje na oblíbenou Miss foto Horáckých novin, jejíž finále a vyhlášení probíhalo každoročně v rámci tradičních Třebíčských slavností piva. Třináctý ročník Miss foto Horáckých novin byl tedy v roce 2014 oblečen do nového kabátu a stal se součástí Miss Horácka.

Finále probíhá během slavnostního galavečera, jehož první tři ročníky moderoval Lukáš Hejlík, čtvrtým ročníkem bude hosty provázet moderátor Pavel Cejnar. Program galavečera je bohatý, nechybí krásné modelky, např. Dominika Mesárošová, Hanka Mašlíková, Aneta Vignerová, Tereza Fajksová, ani hudební hosté, např. Debbi, Atmo music, Marek Ztracený nebo rapper Lipo. Hlavní jsou však vždy finalistky, které se po několika výběrových kolech dostaly do finále, kde si příznivce získávají prostřednictvím různých disciplín, poté je na základě hlasování vyhlášena již tradiční Miss foto Horáckých novin, Miss sympatie a jako zlatý hřeb večera získá jedna z finalistek titul Miss Horácka a po boku první a druhé vicemiss usedne na vítězný trůn.